AKTIP - Konzultační a terapeutický institut Praha

Za zdí: Milionáři

vysíláno na ČT2 22.9.2005 a 31.10.2005

Jak se žije českým milionářům? A jaké psychické problémy s sebou může bohatství nést?

Prestižní časopis Forbes sestavuje každý rok žebříček nejbohatších lidí světa. Podle něj je momentálně na světě 691 lidí, jejichž majetek dosahuje alespoň miliardy dolarů. Jen 29 superboháčů spadá do věkové kategorie pod čtyřicet let, zatímco 220 z nich překročilo sedmdesátku.

Dolarových milionářů je v Česku přibližně dvanáct tisíc a každým dnem nějaký přibude.Profil tuzemských boháčů naznačují pravidelné žebříčky 50 nejbohatších Čechů. Podle sociologů se ale do nich dostávají pouze ti, kteří nedokáží svůj majetek utajit.V padesátce dominují manažeři, kteří dokázali privatizovat svůj podnik. Vysoká místa žebříčku obsazují také správci privatizačních fondů a makléřských firem. Na špičku se prosadilo několik významných restituentů, reemigranti s manažerským know-how, bývalí politici, příslušníci někdejší nomenklatury a úspěšní hokejisté.

Typický český miliardář je podle sociologů muž, absolvent vysoké školy ekonomické, věk pětatřicet a víc.

Podle posledního průzkumu agentury STEM z roku 2003 jsou miliardáři druhou nejméně oblíbenou skupinou obyvatel hned po vysoce postavených politicích.

V západním světě to přitom funguje naopak.

Dá se tedy předpokládat, že bohatství s sebou může přinášet značné psychické problémy pro celé rodiny.

Pokud tomu tak je, mohou se tito lidé obrátit například na:
Konzultační a terapeutický institut Praha Aktip, což je privátní poradenské a konzultační centrum, zaměřené na podporu sebepoznání, osobního rozvoje a rozšiřování možností za účelem nacházení optimálního životního stylu. Jejich přístup zaručuje naprostou diskrétnost a dokonce možnost zůstat v anonymitě.

[na webu České televize] z cyklu Za zdí


AKTIP - Privátní institut psychosomatické péče s biomodulačními metodami - detoxikace, kraniosakrální biodynamické a jiné masáže, psychoterapie a psychoterapeutické poradenství.
Individuální přístup - komplexní péče.
AKTIP není zdravotnické zařízení.
AKTIP     Perucká 23, 120 00 Praha 2 - Vinohrady     +420 737 161 885 (09:00 - 14:00)     info@aktip.cz
Progressive consulting v.o.s. http://www.progressive.cz poskytuje prostor společenství samostatně podnikajících osob 295
V případě, že je poskytovatel konkrétní služby plátcem DPH, je cena uvedená včetně DPH.

Jste tady: home > Publikace > Za zdí: Milionáři

Navigace:

Navigace v této sekci:

 
 
 
info@aktip.cz | Ceník služeb | Kalendář akcí | FAQ | GDPR