AKTIP - Konzultační a terapeutický institut Praha

Královny moderní doby (plné znění článku)

Nečekejte na prince, na kterého nejste připraveny. Nemáte na něho připravený životní prostor. Přivítejte ve svém životě dalšího krále, který Vás bude hoden.

Pojem „úspěch“ mívá pokaždé jiné parametry. Občas i protichůdné. Pojďme se podívat tam, kde se rozcházejí nejčastěji. Partnerství a kariéra.

Nedávno jsem se rozhlédla kolem sebe a zjistila, že je v mém blízkém okolí nová odrůda živočišného druhu. Je těžké ji nazvat, ale zkráceně by se jim dalo říkat „ Osamělé královny“.

Nemám teď na mysli velmi rozšířený živočišný druh „single třicátníků“. Ani maskulinně uvažující ženy, které o sobě prostě ví, že nechtějí rodinu a děti, jen to nemohou tak úplně veřejně říkat.

Tohle je trochu jiná, ale velmi specifická skupina žen.

Vyjmenujme si jejich společné rysy:

Jsou krásné, milé, vzdělané, chytré a přátelské

Touží po dítěti a partnerském vztahu

Jsou nadprůměrně dobře finančně situované

Jsou nezávislé a soběstačné

Mají práci, která je baví a jsou v ní úspěšné.

Jsou společenské a pěstují široké sociální vztahy

Pracují na svém osobnostním růstu

Nemají chlapa ... a žádný na obzoru

Dle výše vyjmenovaného většina lidí nechápe jak je to možné. Zdá se to nepochopitelné, ale pouze v případě, že tyto ženy posuzujeme podle historických měřítek bez ohledu na současný vývoj společnosti a její sociální struktury.

A v tom je i skrytá příčina vzniku této skupiny žen.

Přestože jsou úspěšné v moderním světě a vládnou maskulinními prostředky, v jejich duších a srdcích zůstává ukotvená archetypální představa o slabé křehké= ženě a silném zachránci. A taky o “lásce na první pohled“

Je to naivní?

Vůbec ne!

Je to dokonce přirozené a zdravé. Nicméně to nekoresponduje s jejich současným společenským postavením a s tím jak jsou ony společností vnímány.

Úspěšná a krásná žena, která v blízkosti „vyhlédnutého“ muže se bude chovat jako submisivní Popelka, je prostě nepřirozená a podezřelá. Muže to znejistí, bude očekávat zradu. Proto se lekne a nejspíš uteče.

Nepřeceňujme muže v jejich chrabrosti a odvaze. Oni sami jsou ohroženým druhem a nejspíš to někde hluboko v mysli tuší.

... a proč ten pravý stále nepřichází?

Úspěšné a zralé ženy nesou jdem významný handicap: Vědí až příliš dobře co chtějí.

(A po hříchu se toho úzkostlivě drží, než aby daly prostor jiným možnostem, ze kterých by mohly čerpat minimálně stejné štěstí jako ze svých chimérických představ.)

Ovšem dovednosti, které jsou výhodné v byznysu a kariéře, už nemusí být tak výhodné v hledání lásky.

A tak jdou tyto ženy světem a vyhlížejí toho pravého s velmi přesně určenými parametry jeho kvalit a dokonce často i s přesně naplánovaným scénářem, jak by to všechno vysněné namlouvání mělo probíhat.

Spirituální moudrost nám sice praví: „Představujte si přesně to, co chcete a jen tak se Vám toho dostane.“ Nicméně nás tyto moudrosti občas zapomínají upozornit, mže kromě této představy je ještě potřeba si ponechat otevřenost i pro další a širší možnosti splnění našich přání.

A tak, pokud se nenaplní scénář dle předem určených pravidel a nepřijde v rámci tohoto scénáře muž podle přesných parametrů, bývá situace vyhodnocena jako nepřijatelná.

Podívejme se na zákony podobnosti:

Muži, kteří toho ve Vašich očích hodně dosáhli, Vás naopak vnímají tak, že stojíte v „potravním řetězci“ nad nimi.

Looserové tohle vůbec neřeší a pouze Vás budou stahovat na svoji úroveň. Je těžké se nenechat zmanipulovat do role ochránkyně/matky/chůvy, která zachrání a postaví na nohy sympatického zkrachovalce, který k Vám vzhlíží. Je nadějný, okouzlující, trochu tajemný, jen měl doposavad smůlu ...

Několik rad a typů:

...a přesto sveřepě lpíme na kategoriích a atributech výběru, které nám o schopnosti partnerství a lásky vesměs nic neřeknou. Vysněný muž musí splňovat mnoho našich vyslovených i nevyslovených standardů, protože když už jsme čekaly tak dlouho, tak se nesmíříme s průměrem.

Jenomže jeho vysportovaná postava, manažerská kariéra, postavení ve společnosti, báječní přátelé, dovolená ve vile na Malorce a úsměv delfína ještě nevypovídají o tom jestli Vám uvaří čaj, až budete nemocná. Jestli vás rozesměje až budete smutná, jestli Vás trpělivě vyslechne až budete rozčilená, jestli bude s Vaším dítětem v noci vzhůru až bude mít teplotu ... a jestli s Vámi bude sedět na sluníčku na lavičce po lípou až budete stará ...

Popelce v roli královny nenabídne muž romantický model záchrany. Ale královna může ze své role nabídnout model spolupráce.

Uvažujte jako muž v materiální rovině: Co vám tak asi může nabídnout, když vy už máte všechno?

Obchodní model nabídky partnerství není na překážku.

V obou případech láska přichází ...

A tak se můžeme vrátit k první větám tohoto článku:

Nečekejte na prince, na kterého nejste připraveny. Nemáte na něho připravený životní prostor. Přivítejte ve svém životě dalšího krále, který Vás bude hoden.

Hodně štěstí !

http://www.aktip.cz/cs/publikace/kralovny-moderni-doby.html

AKTIP - Privátní institut psychosomatické péče s biomodulačními metodami - detoxikace, kraniosakrální biodynamické a jiné masáže, psychoterapie a psychoterapeutické poradenství.
Individuální přístup - komplexní péče.
AKTIP není zdravotnické zařízení.
AKTIP     Perucká 23, 120 00 Praha 2 - Vinohrady     +420 737 161 885 (09:00 - 14:00)     info@aktip.cz
Progressive consulting v.o.s. http://www.progressive.cz poskytuje prostor společenství samostatně podnikajících osob 588
V případě, že je poskytovatel konkrétní služby plátcem DPH, je cena uvedená včetně DPH.

Jste tady: home > Publikace > Královny moderní doby (plné znění článku)

Navigace:

Navigace v této sekci:

 
 
 
info@aktip.cz | Ceník služeb | Kalendář akcí | FAQ | GDPR