MUDr. Michael Kučera

Mitochondriální a bioregulační medicína

MUDr. Kučera se zabývá novými možnostmi zjištění zdravotního stavu organismu. Jedná se zvláště o zjištění zátěže organismu a funkce vegetativního nervového systému pro zajištění tzv. homeostázy (udržení vnitřního prostředí organismu v normálních hodnotách) a tzv. homeodynamiky (schopnosti reakce a adaptace na zátěž jakéhokoli původu).

Podle Dr. Kučery je Schopnost adaptace organismu důležitou základní podmínkou života a zdraví. Bohužel tato výjimečná vlastnost živých organismů, včetně člověka, je v současné moderní medicíně opomíjena, přestože hraje velmi důležitou roli pro zachování a udržení zdraví. Proto také schopnost adaptace chybí v definici zdraví Světové zdravotnické organizace (WHO).

Dr. Kučera věnuje pozornost možnostem ovlivnění efektivity autonomního nervového systému, obnovení jeho (částečně nebo úplně) snížených nebo zcela ztracených regulačních schopností, jeho výkonnosti, což může významně zlepšit zdravotní stav při různých chronických nemocech, jako jsou onemocnění kardiovaskulární, diabetu 2.typu, degenerativních procesů kloubů a páteře, Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby, šedého zákalu, glaukomu apod. - tedy nemoci spojených s procesy stárnutí nebo na procesy stárnutí navazující.

Metodika zjišťování stavu autonomního nervového systému i možnosti ovlivnění výkonnosti autonomních regulačních mechanismů jsou popsány na http://www.drkucera.eu/

Práce vznikly na základě jeho dlouhodobé spolupráce s prof. Dr. R.M. Baevskym a prof. Dr. A.P. Bersenevou z Institutu pro Bio-Medicínské Problémy Akademie věd Ruské federace.

Náš Institut nabízí exkluzivní možnost vyšetření Dr. Kučerou za pomocí přístroje KARDiVAR. Ten se využívá k vyšetření autonomního nervového systému (ANS) metodikou variability srdečního rytmu, anglicky HRV (heart rate variability). Princip této metody je založen na faktu, že rytmus srdce je pod přímou kontrolou různých center ANS.

MUDr. Michael KUČERA je spolutvůrcem přístroje KARDiVAR. Je členem mnoha výzkumných týmů v celé Evropě i v USA. Dále se podílí na dalších výzkumech v oblasti „BIOREGULAČNÍ MEDICÍNY“. Přednáší o metodě na řadě vysokých škol v zahraničí.

asistentka paní Strnadová - objednání termínu

tel.: +420 723 342 906

Vzdělání

Ocenění

Jazykové znalosti

Členství

Spolupráce

Odborné poradenstvíJste tady: home > Konzultanti > MUDr. Michael Kučera

Navigace:

Navigace v této sekci: